FOTO. Accident grav în Braşov. Două persoane au murit după ce o motocicletă a fost spulberată de un autoturism de teren
Doua persoane au murit, marti dupa-amiaza, dupa ce motocicleta pe care se aflau a fost lovita de un autoturism al carui sofer nu s-a asigurat la iesirea dintr-o parcare din municipiul Brasov.
Accidentul a avut loc pe strada 13 Decembrie din municipiul Brasov, in fata Sectiei 3 de Politie.
Un barbat de 42 de ani, aflat la volanul unui autoturism Toyota, nu s-a asigurat cand a iesit dintr-o parcare si a lovit o motocicleta. „Soferul autoturismului, un barbat de 42 de ani, care se afla in masina alaturi de sotie, nu s-a asigurat cand a iesit din parcare in bulevardul 13 Decembrie si a lovit in plin motocicleta”, a declarat comisar sef Liviu Naghi, purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Brasov.
In urma impactului, doua persoane aflate pe motocicleta au fost aruncate la cativa metri distanta. Una din persoane a murit pe loc, iar cea de-a doua la scurt timp dupa accident.
Traficul in zona producerii accidentului a fost blocat din cauza accidentului.