Sport, Ştiri locale

Sepsi Sic domină selecţia pentru All Star Game-ul de la Sfântu Gheorghe

Federaţia Română de Baschet anunţă că a terminat centralizarea voturilor pentru stabilirea componenţei celor două selecţionate de baschet feminin, NORD şi SUD, care se vor confrunta în data de 12 februarie 2017, ora 17, în Sala Sporturilor „Szabó Kati” din Sfântu Gheorghe, în cadrul tradiţionalului ALL STAR GAME.

În urma voturilor exprimate de public, de reprezentanţii mass-media şi de Colegiul Central de Antrenori, vă prezentăm mai jos componenţa celor două selecţionate care promit să facă spectacol în Sala Sporturilor „Szabó Kati” din Sfântu Gheorghe, cu precizarea că ponderea stabilirii componenţei celor două selectionate a fost: 30% vot public, 30% vot mass-media şi 40% vot CCA.

Iată componenţa selecţionatelor de la ALL STAR GAME – SF. GHEORGHE 2017, cu precizarea că în ambele selecţionate se regăsesc câte şase sportive străine:

SUD

  1. Annemarie PĂRĂU – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  2. Janeesa JEFFERY – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  3. Ancuta STOENESCU – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  4. Tyaunna MARSHALL – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  5. Amanda THOMPSON – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  6. Andreea HUŢANU – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  7. GREEN Porchia – CSM Targoviste
  8. FILIP Romina – Phoenix Galati
  9. PESOVIC Biljana – Olimpia CSU Brasov
  10. ARDELEAN Dora – Olimpia CSU Brasov
  11. CRACIUN Alina – Olimpia CSU Brasov
  12. COKER Monique – CSM Targoviste

Antrenori

Zoran MIKES – Sepsi SIC Sf. Gheorghe

CALANCEA Dan – Olimpia CSU Brasov

 

NORD

  1. HADZOVIC Brankica – BC UVG ICIM Arad
  2. LAZA Eniko Ramona – CSM Satu Mare
  3. DANIEL Cherise Michelle – BC Sirius Tg. Mures
  4. IRIMIA Gabriela – Universitatea Cluj-Napoca
  5. OLAH Andreea – CSM Satu Mare
  6. TAVIC Matea – CSM Satu Mare
  7. HARRISON Taneisha – Universitatea Cluj-Napoca
  8. MANDACHE Andra – Universitatea Cluj-Napoca
  9. DEMETER Hanna – BC UVG ICIM Arad
  10. DENSON Brittany – Universitatea Cluj-Napoca
  11. KARAKASEVIC Jefimija – BC UVG ICIM Arad
  12. NAGY Ildiko – BC UVG ICIM Arad

Antrenori

PETRICEVIC Dragan – Universitatea Cluj-Napoca

ARAUJO Jose – CSM Satu Mare

 

În selecţionata Sud, sportivele care au adunat cele mai multe voturi din partea publicului au fost Annemarie PĂRĂU (454) si Tyaunna MARSHALL (431), ambele de la Sepsi Sic, iar in selectionata NORD au fost NAGY Ildiko (313) si HARRISON Taneisha (309).

La categoria antrenori, cele mai multe voturi din partea publicului pentru SUD a adunat Zoran MIKES (546), iar pentru NORD cel mai votat a fost PETRICEVIC Dragan (492).

Totodată, în urma centralizării tuturor voturilor, putem anunţa şi cinci-ul de bază pentru fiecare selecţionată:

SUD

  1. Annemarie PĂRĂU – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  2. Janeesa JEFFERY – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  3. Tyaunna MARSHALL – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  4. Amanda THOMPSON – Sepsi SIC Sf. Gheorghe
  5. Andreea HUŢANU – Sepsi SIC Sf. Gheorghe

NORD

  1. HADZOVIC Brankica – BC UVG ICIM Arad
  2. TAVIC Matea – CSM Satu Mare
  3. HARRISON Taneisha – Universitatea Cluj-Napoca
  4. MANDACHE Andra – Universitatea Cluj-Napoca
  5. NAGY Ildiko – BC UVG ICIM Arad