Sport, Ştiri locale

Sepsi OSK obţine cu Astra prima victorie din acest an

Sepsi OSK s-a impus clar în meciul jucat sâmbătă pe teren propriu cu Astra Giurgiu, în etapa a 18-a din Liga 1 de fotbal.

În faţa unor tribune în care se aflau câteva zeci, dacă nu chiar sute de oameni de zăpadă făcuţi de galerie în ultimele zile, echipa din Sfântu Gheorghe a început meciul cu un gol în min.11, înscris de Kovács, pe finalul primei reprize marcând încă două goluri, prin Vaşvari (penalty) şi Gonzalez.

Publicitate

În repriza a doua, jucătorii lui Sepsi OSK au mai marcat de două ori, prima oară prin Bajrovic, în min 75, apoi prin Tincu, autogol în propria poartă în min. 86, astfel că Sepsi a obţinut prima victorie din acest an, scor 4-1 cu Astra Giurgiu.

Sepsi OSK acumulează astfel 31 de puncte şi rămâne pe locul 4 în clasament.

Săptămâna viitoare, Sepsi se va deplasa la Ovidiu pentru meciul cu Viitorul Constanţa, care va avea loc marţi de la ora 15:30, urmând ca sâmbăta viitoare să primească vizita FC Voluntari pe stadionul din Sfântu Gheorghe.