Sport, Ştiri locale

Programul complet al noului sezon al Ligii 1. Sepsi OSK începe în deplasare la Craiova

Azi a avut loc tragerea la sorți a țintarului pentru sezonul 2022-2023 din Liga 1. 16 echipe vor lua startul în noul sezon din Liga 1, care va începe pe 15 iulie. Noul sezon va avea același format ca sezonul trecut. După 30 de etape din sezonul regulat, primele 6 echipe vor juca în play-off (sistem tur-retur), iar 10 echipe vor juca în play-out (doar tur). Noul sezon din Liga 1  se va întrerupe pe 13 noiembrie și se va relua pe 3 decembrie, după ce se vor termina meciurile din grupele Campionatului Mondial din Qatar, programate între 21 noiembrie și 2 decembrie.

Sepsi OSK va începe noul sezon al Ligii 1 în deplasare cu Universitatea Craiova, după ce pe 9 iulie va juca la Arad pentru Supercupa României împotriva campioanei CFR Cluj.

 

Etapa 1:

Publicitate
  • Petrolul – FC Voluntari
  • FC Argeș – UTA
  • Universitatea Craiova – Sepsi OSK
  • FCSB – Universitatea Cluj
  • CFR Cluj – Rapid
  • Farul Constanța – U Craiova 1948
  • Hermannstadt – CS Mioveni
  • FC Botoșani – Chindia Târgoviște

Etapa 2:

  • UTA Arad – Petrolul
  • Sepsi – FC Argeş
  • Universitatea Cluj – Universitatea Craiova
  • FC Rapid – FCSB
  • U Craiova 1948 – CFR Cluj
  • CS Mioveni – Farul Constanţa
  • Chindia Târgovişte – Hermannstadt
  • FC Voluntari – FC Botoşani

Etapa 3:

  • Petrolul – Sepsi
  • FC Argeş – Universitatea Cluj
  • Universitatea Craiova – FC Rapid
  • FCSB – U Craiova 1948
  • CFR Cluj – CS Mioveni
  • Farul Constanţa – Chindia Târgovişte
  • Hermannstadt – FC Botoşani
  • FC Voluntari – UTA Arad

Etapa 4:

  • Universitatea Cluj – Petrolul
  • FC Rapid – FC Argeş
  • U Craiova 1948 – Universitatea Craiova
  • CS Mioveni – FCSB
  • Chindia Târgovişte – CFR Cluj
  • FC Botoşani – Farul Constanţa
  • Sepsi – UTA Arad
  • Hermannstadt – FC Voluntari

Etapa 5:

  • Petrolul – FC Rapid
  • FC Argeş – U Craiova 1948
  • Universitatea Craiova – CS Mioveni
  • FCSB – Chindia Târgovişte
  • CFR Cluj – FC Botoşani
  • UTA Arad – Universitatea Cluj
  • Farul Constanţa – Hermannstadt
  • FC Voluntari – Sepsi

Etapa 6:

  • U Craiova 1948 – Petrolul
  • CS Mioveni – FC Argeş
  • Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova
  • FC Botoşani – FCSB
  • FC Rapid – UTA Arad
  • Hermannstadt – CFR Cluj
  • Universitatea Cluj – Sepsi
  • Farul Constanţa – FC Voluntari

Etapa 7:

  • Petrolul – CS Mioveni
  • FC Argeş – Chindia Târgovişte
  • Universitatea Craiova – FC Botoşani
  • UTA Arad – U Craiova 1948
  • FCSB – Hermannstadt
  • Sepsi – FC Rapid
  • CFR Cluj – Farul Constanţa
  • FC Voluntari – Universitatea Cluj

Etapa 8:

  • Chindia Târgovişte – Petrolul
  • FC Botoşani – FC Argeş
  • CS Mioveni – UTA Arad
  • Hermannstadt – Universitatea Craiova
  • U Craiova 1948 – Sepsi
  • Farul Constanţa – FCSB
  • FC Rapid – Universitatea Cluj
  • CFR Cluj – FC Voluntari

Etapa 9:

  • Petrolul – FC Botoşani
  • UTA Arad – Chindia Târgovişte
  • FC Argeş – Hermannstadt
  • Sepsi – CS Mioveni
  • Universitatea Craiova – Farul Constanţa
  • Universitatea Cluj – U Craiova 1948
  • FCSB – CFR Cluj
  • FC Voluntari – FC Rapid

Etapa 10:

  • Hermannstadt – Petrolul
  • FC Botoşani – UTA Arad
  • Chindia Târgovişte – Sepsi
  • Farul Constanţa – FC Argeş
  • CS Mioveni – Universitatea Cluj
  • CFR Cluj – Universitatea Craiova
  • U Craiova 1948 – FC Rapid
  • FCSB – FC Voluntari

Etapa 11:

  • Petrolul – Farul Constanţa
  • UTA Arad – Hermannstadt
  • Sepsi – FC Botoşani
  • Universitatea Cluj – Chindia Târgovişte
  • FC Argeş – CFR Cluj
  • FC Rapid – CS Mioveni
  • Universitatea Craiova – FCSB
  • FC Voluntari – U Craiova 1948

Etapa 12:

  • CFR Cluj – Petrolul
  • Farul Constanţa – UTA Arad
  • Hermannstadt – Sepsi
  • FC Botoşani – Universitatea Cluj
  • Chindia Târgovişte – FC Rapid
  • FCSB – FC Argeş
  • CS Mioveni – U Craiova 1948
  • Universitatea Craiova – FC Voluntari

Etapa 13:

  • Petrolul – FCSB
  • UTA Arad – CFR Cluj
  • Sepsi – Farul Constanţa
  • Universitatea Cluj – Hermannstadt
  • FC Rapid – FC Botoşani
  • U Craiova 1948 – Chindia Târgovişte
  • FC Argeş – Universitatea Craiova
  • FC Voluntari – CS Mioveni

Etapa 14:

  • Universitatea Craiova – Petrolul
  • FCSB – UTA Arad
  • CFR Cluj – Sepsi
  • Farul Constanţa – Universitatea Cluj
  • Hermannstadt – FC Rapid
  • FC Botoşani – U Craiova 1948
  • Chindia Târgovişte – CS Mioveni
  • FC Argeş – FC Voluntari

Etapa 15:

  • Petrolul – FC Argeş
  • UTA Arad – Universitatea Craiova
  • Sepsi – FCSB
  • Universitatea Cluj – CFR Cluj
  • FC Rapid – Farul Constanţa
  • U Craiova 1948 – Hermannstadt
  • CS Mioveni – FC Botoşani
  • FC Voluntari – Chindia Târgovişte
Publicitate
banner we radio