Sport, Ştiri locale

Program Liga 1 în noul sezon! Sepsi OSK începe pe teren propriu

Marţi s-a stabilit programul sezonului 2021-2022 din Liga 1 de  fotbal. Sepsi OSK va debuta pe teren propriu cu Academica Clinceni.

16 echipe vor lua startul în noul sezon, care va începe pe 16 iulie. La finalul sezonului regulat 6 echipe vor juca în play-off (tur- retur) și 10 vor juca în play-out (tur).

Publicitate

La finalul play-off-ului și play-out-ului se va repeta scenariul din sezonul 2020-2021. Echipele de pe locurile 7-8 vor juca un baraj, iar câștigătoarea se va duela cu echipa de pe locul 4 pentru a vedea ce echipă merge în preliminariile Conference League.

Program Sepsi OSK:

Etapa 1: Sepsi OSK – Academica Clinceni

Etapa a 2-a: Chindia Târgoviște – Sepsi OSK

Etapa a 3-a: Sepsi OSK – CS Mioveni

Etapa a 4-a: Viitorul – Sepsi OSK

Etapa a 5-a: Sepsi OSK – FC Argeș

Etapa a 6-a: FCSB – Sepsi OSK

Etapa a 7-a: Sepsi OSK – FC Botoșani

Etapa a 8-a: Universitatea Craiova – Sepsi OSK

Etapa a 9-a: Sepsi OSK – UTA

Etapa a 10-a: Gaz Metan – Sepsi OSK

Etapa a 11-a: Sepsi OSK – Rapid

Etapa a 12-a: Sepsi OSK – FC Voluntari

Etapa a 13-a: CFR Cluj – Sepsi OSK

Etapa a 14-a: Sepsi OSK – Dinamo

Etapa a 15-a: U Craiova 1948 – Sepsi OSK

Cum arată sezonul 2021 – 2022 din Liga 1

Etapa 1 (16 iulie)

  •     Dinamo – FC Voluntari
  •     CFR Cluj – FC U Craiova 1948
  •     Sepsi – Academica Clinceni
  •     Rapid – Chindia Târgoviște
  •     Gaz Metan Mediaș – CS Mioveni
  •     UTA – Viitorul
  •     Universitatea Craiova – FC Argeș
  •     FC Botoșani – FCSB

Etapa 2

  •     FCSB – Universitatea Craiova
  •     FC Argeș – UTA
  •     Viitorul – Gaz Metan
  •     CS Mioveni – Rapid
  •     Chindia Târgoviște – Sepsi
  •     Academica Clinceni – CFR Cluj
  •     FC U Craiova 1948 – Dinamo
  •     FC Voluntari – FC Botoşani

Etapa 3

  •     CFR Cluj – Chindia
  •     Sepsi – CS Mioveni
  •     Rapid – Viitorul
  •     Dinamo – Academica Clinceni
  •     Gaz Metan – FC Argeş
  •     UTA – FCSB
  •     Universitatea Craiova – FC Botoşani
  •     FC Voluntari – FC U Craiova 1948

Etapa 4

  •     Viitorul – Sepsi
  •     FC Argeş – Rapid
  •     FCSB – Gaz Metan
  •     FC Botoşani – UTA
  •     CS Mioveni – CFR Cluj
  •     Chindia Târgoviște – Dinamo
  •     Academica Clinceni – FC U Craiova 1948
  •     Universitatea Craiova – FC Voluntari

Etapa 5

  •     Dinamo – CS Mioveni
  •     CFR – Viitorul
  •     Sepsi – FC Argeș
  •     Rapid – FCSB
  •     Gaz Metan – Botoșani
  •     U Craiova 1948 – Chindia
  •     UTA – Universitatea Craiova
  •     FC Voluntari – Academica Clinceni

Etapa 6

  •     Viitorul – Dinamo
  •     FC Argeș – CFR Cluj
  •     FCSB – Sepsi
  •     FC Botoșani – Rapid
  •     CS Mioveni – U Craiova 1948
  •     Universitatea Craiova – Gaz Metan
  •     Chindia – Academica Clinceni
  •     UTA – FC Voluntari

Etapa 7

  •     Dinamo – FC Argeș
  •     CFR Cluj – FCSB
  •     Sepsi – FC Botoșani
  •     U Craiova 1948 – Viitorul
  •     Rapid – CS Universitatea Craiova
  •     Academica Clinceni – CS Mioveni
  •     Gaz Metan – UTA
  •     FC Voluntari – Chindia

Etapa 8

  •     FCSB – Dinamo
  •     FC Botoșani – CFR Cluj
  •     FC Argeș – U Craiova 1948
  •     Universitatea Craiova – Sepsi
  •     Viitorul – Academica Clinceni
  •     UTA – Rapid
  •     CS Mioveni – Chindia
  •     Gaz Metan – FC Voluntari

Etapa 9

  •     Dinamo – FC Botoșani
  •     U Craiova 1948 – FCSB
  •     CFR Cluj – Universitatea Craiova
  •     Academica Clinceni – FC Argeș
  •     Sepsi – UTA
  •     Chindia – Viitorul
  •     Rapid – Gaz Metan
  •     Voluntari – CS Mioveni

Etapa 10

  •     Universitatea Craiova – Dinamo
  •     FC Botoșani – U Craiova 1948
  •     FCSB – Academica Clinceni
  •     UTA – CFR Cluj
  •     FC Argeș – Chindia
  •     Gaz Metan – Sepsi
  •     Viitorul – CS Mioveni
  •     Rapid – FC Voluntari

Etapa 11

  •     Dinamo – UTA
  •     U Craiova 1948 – Universitatea Craiova
  •     Academica Clinceni – FC Botoșani
  •     Chindia Târgovişte – FCSB
  •     CFR Cluj – Gaz Metan
  •     CS Mioveni – FC Argeș
  •     Sepsi – Rapid
  •     FC Voluntari – Viitorul

Etapa 12

  •     Gaz Metan – Dinamo
  •     UTA – U Craiova 1948
  •     Universitatea Craiova – Academica Clinceni
  •     FC Botoșani – Chindia Târgoviște
  •     FCSB – CS Mioveni
  •     Rapid – CFR Cluj
  •     FC Argeș – Viitorul
  •     Sepsi – FC Voluntari

Etapa 13

  •   Dinamo – Rapid
  • U Craiova 1948 – Gaz Metan
  • Academica Clinceni – UTA
  • Chindia – Universitatea Craiova
  • CS Mioveni – FC Botoșani
  • Viitorul – FCSB
  • CFR Cluj – Sepsi
  • FC Voluntari – FC Argeș

Etapa 14

  •     Sepsi – Dinamo
  •     Rapid – U Craiova 1948
  •     Gaz Metan – Academica Clinceni
  •     UTA – Chindia
  •     Universitatea Craiova – CS Mioveni
  •     FC Botoșani – Viitorul
  •     FCSB – FC Argeș
  •     CFR Cluj – FC Voluntari

Etapa 15

  •  Dinamo – CFR Cluj
  •     U Craiova 1948 – Sepsi
  •     Academica Clinceni – Rapid
  •     Chindia Târgoviște – Gaz Metan
  •     CS Mioveni – UTA
  •     Viitorul – Universitatea Craiova
  •     FC Argeș – FC Botoșani
  •     FC Voluntari – FCSB
Publicitate
Publicitate
banner we radio