Ştiri locale

Program complet Cinema Arta pentru perioada 8-14 februarie

8 Februarie – Vineri

11:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

11:00Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Drumul unei câine către casă (SUA, aventuri, familie, 96 min., 2018) – subtitrare română, AG

16:30 – Mia și leul alb (Franța, Germania, Africa de Sud, aventuri, familie, 96 min., 2018) – subtitrare română, AG

18:30 – Și bețivi și mincinoși (SUA, comedie, 96 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:45 – Calmul, dinaintea furtunii (SUA, dramă, thriller, 106 min., 2018) – dublaj maghiar, N-15

20:30 – Glass (SUA, dramă, mister, thriller, 129 min., 2018) –  subtitrare română, N-15

20:45 – Scapă, dacă poți! (SUA, acțiune, horror, thriller, 100 min., 2018) – subtitrare română, N-15

9 Februarie – Sâmbătă

11:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

11:00 – Grinch (SUA, China, animație, comedie, familie, 86 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

16:30 – Mia și leul alb (Franța, Germania, Africa de Sud, aventuri, familie, 96 min., 2018) – dublaj român, AG

18:15 – Familia de-a gata (SUA, comedie, familie, 119 min., 2018) – dublaj maghiar, AP-12

18:30 – S-a născut o stea (SUA, musical, dramă, 135 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

20:30 – Toată lumea știe (Spania, Franța, Italia, dramă, 132 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

21:00 – Mary regina Scoției (Marea Britanie, biografic, dramă, istoric, 125 min., 2018) – subtitrare maghiară, N-15

10 Februarie – Duminică

11:00 – Drumul unei câine către casă (SUA, aventuri, familie, 96 min., 2018) – dublaj român, AG

11:00 – Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:00 – Capcana (SUA, dramă, thriller, 120 min., 2018) – subtitrare română, N-15

16:30 – Iarnă eternă (Ungaria, dramă, istoric, dragoste, 110 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:15 – Bohemian Rhapsody (Marea Britanie, SUA, biographic, dramă, musical, 134 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:30 – Calmul dinaintea furtunii (SUA, dramă, thriller, 106 min., 2018) – subtitrare română, N-15

20:30 – Donbass (Germania, Ucraina, Franța, Olanda România, dramă, 110 min., 2018) –  subtitrare română, N-15

20:45 – Papillon (Serbia, Montenegro, Malta, SUA, crimă, dramă, 133 min., 2018) –  subtitrare română, N-15

12 Februarie – Marți

16:30 – Drumul unei câine către casă (SUA, aventuri, familie, 96 min., 2018) – dublaj român, AG

16:45 – Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

18:30 – Familia de-a gata (SUA, comedie, familie, 119 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:30 – Mia și leul alb (Franța, Germania, Africa de Sud, aventuri, familie, 96 min., 2018) – subtitrare română, AG

20:30 – Capcana (SUA, dramă, thriller, 120 min., 2018) – dublaj maghiar, N-15

20:45 – Scapă, dacă poți! (SUA, acțiune, horror, thriller, 100 min., 2018) – subtitrare română, N-15

13 Februarie – Miercuri

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

16:45 – Grinch (SUA, China, animație, comedie, familie, 86 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

18:30 – Toată lumea știe (Spania, Franța, Italia, dramă, 132 min., 2018) – subtitrare maghiară, AP-12

18:30 – Mary regina Scoției (Marea Britanie, biografic, dramă, istoric, 125 min., 2018) – subtitrare maghiară, N-15

20:45 – Asistent de (ne)voie (SUA, dramă, 127 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

21:00 – Calmul, dinaintea furtunii (SUA, dramă, thriller, 106 min., 2018) – dublaj maghiar, N-15

14 Februarie – Joi

16:30 – Asterix: Secretul poțiunii magice (Franța, animație, familie, 85 min., 2018) – 3D, dublaj român, AG

16:30 – Mia și leul alb (Franța, Germania, Africa de Sud, aventuri, familie, 96 min., 2018) – dublaj român, AG

18:15 – Iarnă eternă (Ungaria, dramă, istoric, dragoste, 110 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

18:30 – Și bețivi și mincinoși (SUA, comedie, 96 min., 2018) – subtitrare română, AP-12

20:30 – Donbass (Germania, Ucraina, Franța, Olanda România, dramă, 110 min., 2018) –  subtitrare română, N-15

20:30 – Glass (SUA, dramă, mister, thriller, 129 min., 2018) –  subtitrare română, N-15