Ştiri locale

Program complet Cinema Arta pentru perioada 19-25 aprilie

Vineri (19 Aprilie)

16:30Corgi, Cățeii reginei (Belgia, animație, familie 92 min., 2019) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30Parcul de distracții (SUA, Spania, animație, familie, 85 min., 2019) – dublaj român, AG

18:15O vară rock’n’roll (Rusia, Franța, biografic, muzical, 126 min., 2018) – subtitrat român, AP-12 

18:30 – După ce ne-am întâlnit (SUA, romantic, dragoste, 103 min., 2019) – subtitrat român, AP-12 

20:30 – Frații Sisters (Franța, Spania, western, 121 min., 2018) – subtitrat român, N-15

20:45 – Shazam! (SUA, acțiune, aventuri, 132 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12 

Sâmbătă (20 Aprilie)

11:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3 (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

11:00 – Parcul de distracții (SUA, Spania, animație, familie, 85 min., 2019) – dublaj maghiar, AG 

16:30 – Șefa a intrat la apă (SUA, comedie, 109 min., 2019) – subtitrat român, AP-12  

18:30 – Botticelli: Inferno (documentar de artă, 96 min., 2019) – subtitrat maghiar, AG

18:45 – După ce ne-am întâlnit (SUA, romantic, dragoste, 103 min., 2019) – dublaj maghiar, AP-12 

20:15 – Stelele din Eger (Ungaria, istoric, 157 min., 2018) – dublaj maghiar, AG

21:00 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

Duminică (21 Aprilie) – ÎNCHIS – Prima zi de Paștele Catolic

Marți (23 Aprilie)

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3 (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Missing Link – Haios și blănos (SUA, Canada, animație, aventuri, 95 min., 2019) – subtitrare român, AG

18:30 – Șefa a intrat la apă (SUA, comedie, 109 min., 2019) – subtitrat român, AP-12 

18:30 – Botticelli: Inferno (documentar de artă, 96 min., 2019) – subtitrat român, AG

20:30 Frații Sisters (Franța, Spania, western, 121 min., 2018) – subtitrat român, N-15

20:45 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15 

Miercuri (24 Aprilie)

16:30 – Parcul de distracții (SUA, Spania, animație, familie, 85 min., 2019) – dublaj maghiar, AG

17:00 – Manou – Aventuri în zbor (Germania, animație, familie, 88 min., 2017) – dublaj român, AG

18:15 – Stelele din Eger (Ungaria, istoric, 157 min., 2018) – dublaj maghiar, AG

18:45După ce ne-am întâlnit (SUA, romantic, dragoste, 103 min., 2019) – dublaj maghiar, AP-12 

21:00 – McQueen (Marea Britanie, biographic, documentar, 111 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

21:00 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

Joi (25 Aprilie)

16:00 – Manou – Aventuri în zbor (Germania, animație, familie, 88 min., 2017) – dublaj maghiar, AG

16:15 – Dumbo (SUA, fantastic, familie 112 min., 2019) – 3D, dublaj român, AG 

17:45 – Shazam! (SUA, acțiune, aventuri, 132 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12 

18:30 – Capharnaum – Haos și speranță (Liban, SUA, dramă, 121 min., 2019) – dublaj maghiar, AP-12 

20:15 – Răzbunătorii: Sfârşitul jocului (SUA, acțiune, aventuri, 189 min., 2019) –3D, subtitrat român, AP-12

20:45 – De cealaltă parte a justiției (Canada, acțiune, thriller, 159 min., 2018) – subtitrat român, N-15