Ştiri locale

Program Cinema Arta pentru perioada 12-18 aprilie

Vineri (12 Aprilie)

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Missing Link – Haios și blănos (SUA, Canada, animație, aventuri, 95 min., 2019) – dublaj român, AG

18:15 – O vară rock’n’roll (Rusia, Franța, biografic, muzical, 126 min., 2018) – subtitrat român, AP-12 

18:30 – Șefa a intrat la apă (SUA, comedie, 109 min., 2019) – subtitrat român, AP-12 

20:30 – De cealaltă parte a justiției (Canada, acțiune, thriller, 159 min., 2018) – subtitrat român, N-15

20:45 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15 

Sâmbătă (13 Aprilie)

11:00 – Corgi, Cățeii reginei (Belgia, animație, familie 92 min., 2019) – 3D, dublaj maghiar, AG

11:00 – Missing Link – Haios și blănos (SUA, Canada, animație, aventuri, 95 min., 2019) – dublaj român, AG

16:00 – Shazam! (SUA, acțiune, aventuri, 132 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12 

16:15 – Jack și figurinele fermecate (China, animație, aventuri, 98 min., 2017) – dublaj român, AG

18:15 – Dumbo (SUA, fantastic, familie 112 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AG 

18:30 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15 

20:30 – McQueen (Marea Britanie, biographic, documentar, 111 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

21:00 – Șefa a intrat la apă (SUA, comedie, 109 min., 2019) – subtitrat român, AP-12 

Duminică (14 Aprilie)

11:00 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

11:00 – Missing Link – Haios și blănos (SUA, Canada, animație, aventuri, 95 min., 2019) – dublaj român, AG

16:00 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15 

16:30 – Leonardo da Vinci – Il genio a Milano (Italia, documentar, 90 min., 2016) – dublaj maghiar, AG

18:15 – Capharnaum – Haos și speranță (Liban, SUA, dramă, 121 min., 2019) – subtitrat maghiar, AP-12 

18:30 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

20:30 – De cealaltă parte a justiției (Canada, acțiune, thriller, 159 min., 2018) – subtitrat român, N-15

21:00 – Regele Plajei (SUA, Elveția, comedie, 95 min., 2019) – dublaj maghiar, N-15

Marți (16 Aprilie)

16:30 – Cum să-ți dresezi dragonul 3. (SUA, animație, familie, fantastic, 104 min., 2018) – 3D, dublaj maghiar, AG

16:30 – Dumbo (SUA, fantastic, familie 112 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AG

18:30 – Șefa a intrat la apă (SUA, comedie, 109 min., 2019) – subtitrat român, AP-12 

18:30 – Leonardo da Vinci – Il genio a Milano (Italia, documentar, 90 min., 2016) – dublaj maghiar, AG

20:30 – O vară rock’n’roll (Rusia, Franța, biografic, muzical, 126 min., 2018) – subtitrat român, AP-12 

20:45 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15 

Miercuri (17 Aprilie)

16:30 – Missing Link – Haios și blănos (SUA, Canada, animație, aventuri, 95 min., 2019) – dublaj român, AG

16:45 – Corgi, Cățeii reginei (Belgia, animație, familie 92 min., 2019) – 3D, dublaj maghiar, AG

18:15 – Capharnaum – Haos și speranță (Liban, SUA, dramă, 121 min., 2019) – subtitrat maghiar, AP-12 

18:30 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15

20:30 – McQueen (Marea Britanie, biographic, documentar, 111 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

20:45 – Captain Marvel (SUA, acţiune, aventuri, 128 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AP-12

Joi (18 Aprilie)

16:15 – Hellboy (SUA, acțiune, aventuri, 120 min., 2019) – subtitrat român, N-15

16:15 – Jack și figurinele fermecate (China, animație, aventuri, 98 min., 2017) – dublaj român, AG

18:15 – Dumbo (SUA, fantastic, familie 112 min., 2019) – 3D, subtitrat român, AG

18:30 – Green Book: O prietenie pe viață (SUA, biografic, dramă, 130 min., 2018) – subtitrat român, AP-12

20:30 – De cealaltă parte a justiției (Canada, acțiune, thriller, 159 min., 2018) – subtitrat român, N-15

21:00 – Regele Plajei (SUA, Elveția, comedie, 95 min., 2019) – subtitrat român, N-15