Bărbatul din Comandău dat dispărut încă de vineri a fost găsit decedat

Eforturile de căutare a bărbatului de 70 de ani din comuna Comandău care a plecat voluntar de la domiciliu în data de 24.04.2020, ora 10.00, în sectorul forestier de pe raza loc. Comandău în zona denumită popular „Bețașu”, și nu a mai revenit la domiciliu, au continuat și azi, 28 aprilie a.c.

Echipele de căutare formate din polițiști, jandarmi, pompieri, specialiști din cadrul Serviciului Salvamont și voluntari au beneficiat de sprijin aerian din partea Inspectoratului General de Aviație al M.A.I., care a acționat cu un elicopter în zonă.

Publicitate

Din păcate azi în cursul după-amiezii bărbatul a fost găsit, decedat.

Trupul neînsufletit al bărbatului prezenta urme corespondente cu cele produse de animalele sălbatice, iar în continuare se vor efectua cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a produs decesul.

Compartimentul Relații Publice al IPJ Covasna

Distribuie, să afle şi alţii
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Alte ştiri